Ґрунтовки - купити в ІРКОМ. Ціни. Доставка, гарантія. Україна, Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів.

Ґрунтовки

У більшості випадків перед нанесенням фарби рекомендується заґрунтувати будь-яку поверхню, проте багатьох може бентежити така величезна кількість видів ґрунтовки, яку представлено на ринку.

Що саме можна використовувати? Що таке ґрунтовка та для чого вона потрібна?

Основна перевага ґрунтовки полягає у вирівнюванні пористості поверхні та забезпеченні оптимальної адгезії. Це необхідно для того, щоб ваша фарба або клей під шпалери лягли максимально рівномірно та не «пішли» вглиб матеріалу.

Коли потрібна ґрунтовка для внутрішніх стін та стель?

Найпростіша відповідь — «завжди», але, звичайно, не все так однозначно. Поверхні, які вже пофарбовані або знаходяться в хорошому стані перед новим фарбуванням потрібно просто злегка почистити. Як замінник ґрунтовки в даному випадку можна використовувати матову фарбу.

Спеціальна ґрунтовка знадобиться лише в тому випадку, якщо поверхня, яку ви збираєтеся фарбувати:

  • схильна до осипання (піщана штукатурка);
  • має виражені плями (цвіль, грибок, нікотин);
  • має надто лужну основу зі слідами солей, що проступають.

Ґрунтовки для дерева

Структура деревини не тільки пориста, але й, через відмінності в текстурі та можливу наявність гілочок чи наповнювача, має нерівномірне поглинання в різних областях. Дерево завжди ґрунтується для досягнення найкращої адгезії та для вирівнювання змінної абсорбції.

Ґрунтовки для металу

Чи потрібно ґрунтувати металеві поверхні? Для необробленого металу перед нанесенням будь-якої іншої фарби потрібна обов'язкова ґрунтовка. Вона необхідна для забезпечення рівномірного розподілу фарби поверхнею, а також для захисту від появи плям. Ґрунтовки для металу широко використовуються в будь-яких будівельних роботах, забезпечуючи максимальний термін експлуатації та додатковий захист конструкцій.

Ґрунтовка для стелі

Чи потрібно ґрунтувати стелі перед фарбуванням або натягуванням стель? Фарба для стелі може потріскатися або відшаруватися, якщо ви не підготуєте поверхню належним чином. Особливо це стосується проблемних приміщень з високим рівнем вологості: кухонь, підвалів, ванних кімнат. Перед натягуванням стель в обов'язковому порядку необхідно зачистити основу й використовувати сполучну ґрунтовку. Це знизить ймовірність відколювання бетонної крихти та неестетичного вигляду вашої натяжної стелі.

Ґрунтовка для шпалер

Перед наклеюванням шпалер бажано використовувати універсальні ґрунтовки з функціями герметика та засобу для виведення плям. Це герметизує шпалери, захищаючи їх від вологи. Після висихання ґрунтовки на поверхню краще та більш рівномірно наноситься клей для шпалер.